JESENSKI KROS

V ponedeljek, 26. 9. 2016, se je na travnatih površinah NK Aluminij odvijal jesenski kros učencev OŠ Kidričevo in podružnice Lovrenc. Pred tekom so se učenci pod nadzorom razrednikov ogreli, nato pa je šlo zares. Učenci so morali preteči različne dolžine. Prvošolčki so tekli na 400 metrov, 2., 3. in 4. razredi na 600 metrov, od 5. do 9. razreda pa na 1000 metrov. Pred, med in po teku so se izvajale tudi dodatne vsebine (igre z žogo, štafetne igre …). V teku trojk so se med seboj pomerili šestošolci in sedmošolci ter osmošolci in devetošolci. Ekipo posameznega oddelka sta sestavljala 2 dečka in ena deklica. V mlajši kategoriji je zmagal 7. a, v starejši kategoriji pa 9. a. Podelili smo tudi pokal najhitrejšemu tekaču in tekačici. To lovoriko sta si pritekla Sara Planinšek in Aljaž Džankič, oba učenca     9. a.

Kaja Muršec (7. a) in Nia Bauman (6. b)
(novinarski krožek)

(fotoutrinki)