MEDNARODNO SODELOVANJE

Mednarodno sodelovanje učencev in učiteljev iz OŠ Kidričevo in Oš Pećine iz Reke ima že več kot desetletno tradicijo. Učenci naše šole so bili letos v vlogi gostiteljev. Učenci iz OŠ Pećine  so pripotovali k nam v ponedeljek, 23.5. in po kratkem kulturnem programu ter skupnem kosilu v šoli, smo se vsi skupaj odpeljali na Ptuj, kjer smo uživali v Bowling centru. Druženje smo nadaljevali v nakupovalnem centru. Dan smo zaključili ob skupni večerji, športnih igrah in plesu. Po druženju v šoli so se naši gostje nastanili v hostelu Sonce na Ptuju.

Naslednji dan so se naši učenci skupaj z gosti in profesorji odpravili na ogled znamenitosti Ptuja. Ker je bil dan deževen, smo se po kosilu družili ob namiznih igrah. Ker so Rečani imeli v načrtu še ogled Krapine, so se okrog treh poslovili.

Druženje slovenskih in hrvaških osnovnošolcev bomo nadaljevali naslednje šolsko leto, ko bodo naši učenci gostje učencev iz Reke.

Metka Gumilar, učiteljica izbirnega predmeta turistična vzgoja

(fotoutrinki)