PRVOŠOLČKI POSTALI ČLANI ŠOLSKE KNJIŽNICE

Pravljice, ki so mi jih pripovedovali v otroštvu,
imajo globlji pomen kakor resnice,
katerih me je naučilo življenje.
(F. Schiller)

Ponovno smo vstopili v novo šolsko leto, ki tako otrokom kot staršem in učiteljem prinaša kopico dolžnosti in obveznosti, verjamem pa, da bomo v tej naglici našli tudi čas za branje kakovostnih knjig. 2. 9. je v matično in podružnično šolo zakorakalo 35 prvošolcev. Trudimo se otrokom čim bolj privzgojiti bralno kulturo, zato izvajamo številne dejavnosti, ki spodbujajo branje otrok. Veliko otrok je v preteklih letih že večkrat obiskalo šolsko knjižnico z vzgojiteljicami iz vrtca, tako da jim prostor ni tuj. Vsi so že komaj čakali dan, ko bodo lahko kot šolarji vstopili skozi vrata knjižnice, zato smo se odločili, da že kar drugi teden v septembru sprejmemo naše najmlajše v šolsko knjižnico. Ob tokratnem posebnem obisku knjižnice smo se še natančneje seznanili s knjižničnim redom ter s potekom izposoje in vračila gradiva. Na koncu je vsak prejel svojo člansko izkaznico, knjižno kazalo in razglednico s prikupno ilustracijo, vezano na branje. Vsi učenci so v dar prejeli še slikanico Škrat Kuzma dobi nagrado avtorice Svetlane Makarovič z ilustracijami Tomaža Lavriča.  Knjige tudi letos podarja Društvo Bralna značka Slovenije ob zvesti podpori sponzorjev in Javne agencije za knjigo Republike Slovenije. Knjigo prejmejo prvošolci po celi Sloveniji in slovenski otroci zunaj slovenskih meja.

Bodimo otrokom zgled – berimo tudi sami!

Jasna Medved

Fotoutrinki