SREČANJE S PISATELJICO JANJO VIDMAR IN PROJEKT »LAHKOTNI SVET«

V ponedeljek, 10. 11. 2014, in v torek, 11. 11. 2014, sta nas v večnamenskem prostoru šole obiskali pisateljica Janja Vidmar in Aleksandra Jelušič, vodja projekta Lahkotni svet. Lahkotni svet je projekt, ki ga razpisuje podjetje Talum ob 60-letnici obstoja. K sodelovanju so povabili osnovne šole in pisateljico Janjo Vidmar, ki je posebej za ta namen napisala dve knjigi. Prva knjiga se imenuje KOLO V ŽEPU in je namenjena otrokom v vrtcu in učencem 1. triade, druga knjiga pa nosi naslov LAHKOTEN SVET in je namenjena otrokom 2. in 3. triade. Knjige smo dobili v dar vsi osnovnošolci.

Srečanje s pisateljico je bilo sproščeno, zabavno in poučno. Predstavila je, zakaj je sprejela povabilo za sodelovanje, sam projekt in izdelke iz aluminija.

Dejavnosti, povezane s projektom, se bodo nadaljevale januarja in trajale do meseca maja, ko bomo ustvarjali na temo aluminija, lahkotnega sveta in junakov iz zgodb. Najboljše izdelke bodo nagradili.

Larisa Lampret, 7. a
(Šolsko novinarstvo)