Dragi učenke in učenci, spoštovani starši!

Novo šolsko leto je pred vrati. V torek, 1. septembra 2020 se skupaj vračamo v šolo, česar se že veselimo. Za brezskrben pričetek vam posredujemo nekaj osnovnih informacij, napotkov in seveda navodil, ki se jih moramo držati.

Prvi šolski dan bo zaradi preventivnih ukrepov v izogib okužbam s COVID-19 izpeljan pod  posebnimi pogoji, ki jih je predpisal NIJZ ob upoštevanju priporočil ZRSŠ. Potekal bo v skupinah s časovnimi zamiki, in sicer:

2. do 5. RAZRED

8.20 – 11.00 v matičnih učilnicah – starši otroka po potrebi pospremite zgolj do vhodnih vrat, kjer ga bodo prevzeli dežurni učitelji, po zaključku pouka počakate pred šolsko stavbo.

VHOD ZA UČENCE RAZREDNE STOPNJE JE Z DVORIŠČNE STRANI – OB ŠPORTNI DVORANI.

oddelekrazrednikučilnica
2aAlenka EMERŠIČ15
3aMilena LEVIČNIK14
3bMaja LUKMAN13
4aKlarica KRAJGAR16
4bSenjka JAZBEC12
5aMetka GUMILAR10
5bMarjeta SUŠEC9

Za učence podružnične šole velja zgolj omejitev vstopa staršev v šolo.

7. – 9. RAZRED (6. razredi – šola v naravi)

9.00 – 11.45 v matičnih učilnicah (obvezno pokrivalo za nos in usta – maska).

VHOD ZA UČENCE PREDMETNE STOPNJE JE PRI GLAVNEM VHODU.

oddelekrazrednikučilnica
7aSonja LENARČIČ7
7bMateja OČKO3
8aMatejaa KRAJNCD2
9aJasna MEDVED8
9bJana JERENEC5

V IZOGIB DRUŽENJU V VEČJIH SKUPINAH UČENCI NAJ NE PRIHAJAJO PRED DOGOVORJENIM ČASOM!

1. RAZRED – PRVOŠOLCI

10.00 – 12.00

Otrok pride v spremstvu zdravih staršev (zgolj starša ali skrbnika), ki morata imeti zaščitno masko. Srečanje bo potekalo v večnamenskem prostoru ob upoštevanju higienskih priporočil. Učenci nadaljujejo z dejavnostmi v matičnih učilnicah, in sicer 1. a v učilnici št. 17, 1. b v učilnici št. 18 in 1. c v učilnici podružnične šole Lovrenc.

• Prvi šolski dan potrebujete s seboj šolske copate in beležko.
  • Učenci od 6. do 9. razreda morajo s seboj obvezno imeti zaščitno masko.
  • Za vse učence bo organizirana malica.

V šolo lahko pridejo samo zdravi učenci. Starši v šolo ne vstopate. Odsotnost svojega otroka sporočite razredničarki/razredniku.

Prosimo, da pri tem upoštevate naslednje:

1. V zadnjih 14 dneh ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2.
  2. Otroku ni bila odrejena karantena.
  3. V zadnjih 14 dneh nam zdravnik oz. epidemiološka služba ni priporočila samoizolacije.
  4. Če se bodo pri mojem otroku pojavili zgoraj navedeni znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, bo otrok ostal doma.

Če vaš otrok zboli z zgoraj navedenimi znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2
pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, naj ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika.
V primeru potrjene okužbe v družini ali drugega tesnega stika z okuženo osebo boste nadaljnja navodila prejeli od epidemiološke službe.

Priporočamo vam, da otrok omeji stike s starejšimi (npr. s starimi starši) in osebami s pridruženimi kroničnimi boleznimi ali imunskimi pomanjkljivostmi, saj so le-ti bolj ogroženi za težek potek bolezni.

V primeru, da ima otrok zdravstvene omejitve za prisotnost pri pouku v šoli v času pojavljanja okužbe s SARS-CoV-2, se posvetujte z otrokovim izbranim osebnim zdravnikom.

Prosimo vas, da se že doma pogovorite z otrokom o pomembnih pravilih (ohranjanje razdalje, brez dotikanja, umivanje rok …). To bomo vsakodnevno počeli tudi mi v šoli. Želimo si, da bi bivanje vaših otrok v šoli bilo prijetno in varno. Za to se bomo potrudili po svojih najboljših močeh. Vas pa prosimo za sodelovanje in razumevanje.

Naprošamo vas, da učenci prihajajo v šolo predvsem peš ali s kolesom, kjer je to mogoče.  V primeru, da starši resnično nimate druge možnosti in bodo učenci prihajali v šolo s šolskim avtobusom, je potrebno upoštevati Higienska priporočila za izvajanje avtobusnega javnega mestnega prevoza potnikov v času epidemije. Učenci morajo imeti na avtobusu maske.  Prvi šolski dan je vozni red spremenjen.

VOZNI RED ŠOLSKIH PREVOZOV – 1. 9. 2020 velja samo prvi šolski dan, sicer veljajo urniki prevozov iz preteklega šolskega leta

ZJUTRAJ

STRNIŠČE8.50
Šola Kidričevo8.55