ŠOLSKE KNJIŽNICE SO PRAZNOVALE

PROJEKT »ŠOLSKA KNJIŽNICA: SRCE ŠOLE«

V oktobru, mednarodnem mesecu šolskih knjižnic, smo na OŠ Borisa Kidriča Kidričevo in podružnici Lovrenc izvedli tri aktivnosti, povezane s knjigo in s spodbujanjem branja. V podružnici Lovrenc smo v četrtek, 2. 10. 2014, izvedli »Noč pravljic«. Učenci so ta dan v šoli tudi prenočili. Popoldan so potekale številne aktivnosti, kot so sprehod, igre na prostem, peka kostanjev, peka klobas zunaj na ognju. Ob 20. uri je prišla knjižničarka in učencem prebirala pravljice. Z branjem pravljic so učenci od 1. do 5. razreda nadaljevali po razredih. Brali so pravljice, ki so jih prinesli s seboj. Učence je prišla pozdravit tudi ravnateljica Alenka Kutnjak. Dogodek smo združili tudi s svečanim odprtjem prenovljene knjižnice – dobili smo nove knjižne police.

V ponedeljek, 6. 10. 2014, smo z učenci sedmih razredov v okviru projekta »Rastem s knjigo« obiskali splošno knjižnico Knjižnico Ivana Potrča Ptuj. Učenci so v dar prejeli knjigo Slavka Pregla Odprava Zelenega zmaja, prisluhnili so odlomku iz te knjige, si ogledali mladinski oddelek, nekateri so se tudi včlanili vanj, si izposodili knjige ter se naučili, kako uporabljati COBISS in mCOBISS.

Od 6. 10. do 10. 10. 2014 pa smo na matični šoli pripravili literarni in likovni natečaj, ki so se ga udeležili učenci od 6. do 9. razreda. Pisali so pesmi, haikuje in kratke zgodbe na temo »knjižnica« ter risali junake iz knjig. Izdelke smo razstavili v šolski avli.

Jasna Medved