ŠOLSKI VRTOVI

V ponedeljek, 23. 9. 2019, je v Laškem potekalo srečanje koordinatorjev programa Eko šol, v katerega je vključena tudi naša šola.

Tokrat  je naša šola v projektu Šolska vrtilnica  prejela priznanje v kategoriji osnovnih šol za urejenost visokih gred. Pred šolo, tik pred vhodom, že nekaj let urejamo visoke grede. Na njih sadimo različno zelenjavo. Učenci v okviru Šolskega Ekovrta obdelujejo že 8 in pol visokih gred, zeliščno gredo, gredice s sivko, ob gozdu pa smo poskusili z zasaditvijo malin. Letos na naših gredah zelenjava odlično uspeva, krasi šolsko dvorišče, sadovi češnjevega paradižnika pa kar vabijo mimoidoče, da jih poskusijo in si privoščijo hiter, okusen in osvežujoč zalogaj. Temu so tudi namenjeni.

Pred vhodom v šolo se nam z rumenimi glavami spoštljivo priklanjajo sončnice v pozdrav. Pred kratkim so bile prekrasne, vsi so jih občudovali, sedaj pa tiho čakajo, da bomo obrali še njihova slastna semena, preden jih zagrne zima in zaključijo svoj življenjski cikel.

Vsem učencem Šolskega Ekovrta gre zahvala za naše skupno priznanje.

Iskrene čestitke.

Zapisala Ankica Pikula, mentorica Šolskega Ekovrta