UJEMIMO MAVRICO

V četrtek, 12. 10. 2017, smo izvedli športni dan – orientacijski pohod z dejavnostmi.  Učencem in učiteljem OŠ Kidričevo s podružnico Lovrenc so se pridružili učenci in učitelji OŠ Cirkovce. Vsak učenec je sodeloval v dveh izmed šestih delavnic: glasbena, likovna, plesna, naravoslovna, literarna in zgodovinska delavnica. Delavnice so se odvijale na prostem in na različnih mestih naše občine. Vsi sodelujoči so v dar prejeli majice v barvi posamezne skupine in tako smo skupaj ustvarili mavrični preplet. Tako so se prepletale rdeča, oranžna, rumena, zelena, modra in vijolična barva. Učenci 1. triade so dejavnosti izvajali na travnatih površinah Športnega parka Aluminij.

Po končanih delavnicah smo se v Parku mladosti udeležili osrednjega dogodka. G. župan Anton Leskovar je namreč podpisal listino o prejemu naziva »Kidričevo – otrokom prijazno UNICEF-OVO mesto«. Na zaključni prireditvi se je vsaka delavnica na kratko predstavila.

Dan je bil zelo barvit in ustvarjalen, k prijetnemu vzdušju pa je pripomoglo tudi vreme, saj nas je grelo toplo sonce.

Nia Bauman (7. b), Kaja Muršec in Tina Aubelj (8. a)
(Šolsko novinarstvo)

(fotoutrinki)