V četrtek, 26. 9. 2024 in v petek, 27. 9. 2024, smo izvedli dneva mobilnosti. Starejši učenci smo se v šolo pripeljali s kolesi, mlajši so pa v šolo prišli peš, zaradi varnosti so jih spremljali starši ali učiteljice.

Cilj trajnostne mobilnosti je bil zagotoviti učinkovite in enakopravne dostopnosti za vse, pri čemer je bil poudarek na omejevanju osebnega motornega prometa in porabe energije ter spodbujanju trajnostnih potovalnih načinov. Z doseganjem ciljev trajnostne mobilnosti smo tako prispevali k zmanjšanju izpustov plinov, čistejšemu zraku, javnemu zdravju, socialni pravičnosti in spodbujanju potovalnih navad v bolj trajnostne.

Učenke novinarskega krožka smo povprašale nekatere učence, kako se jim zdita dneva mobilnosti. Dobile smo naslednje odgovore:

a) dan mobilnosti mi je zelo všeč, saj se pred poukom malo razgibaš,

b) zame dan mobilnosti ni nič posebnega, saj vsak dan prihajam v šolo peš,

c) dan mobilnosti je super, saj se pred poukom nadiham svežega zraka …

Martina Strgar, 9. b