Odločili smo se, da v tem tednu, ko nam bo vreme še naklonjeno, izvedemo vsebine Trajnostne mobilnosti.  Tako se bomo v četrtek in petek (26. in 27. 9. 2024) v šolo in domov  popeljali s kolesom in  PEŠBUSOM. Na ta način  bomo izkazali našo skrb za okolje in pripravljenost k spremembam naših dnevnih navad.

Prvošolčki se podajo na pot v spremstvu staršev.

PEŠBUS prične s hojo iz Kungote, Strnišča, Apač in Njiverc ob 7. 00. Na Pešbus počakate na varnem mestu v bližini vašega doma in vstopite nanj, ko pripelje mimo vas (se mu pridružite). Učence pešce iz Župečje vasi, Pleterij,  Lovrenca ter drugih oddaljenih krajev na najbližje zbirno mesto pospremijo ali pripeljejo starši (odrasla oseba).

Učence, ki ostanejo v šoli po 14. uri, prav tako domov pospremijo starši (odrasla oseba) ali opravijo pot domov samostojno (razen prvošolci).

Na Pešbus ali kolo so vabljeni  tudi ostali družinski člani.

Zbirna mesta PEŠBUSA
Kungota – igrišče
Apače – krožišče
Njiverce – za železniško progo
Strnišče – igrišče

Prvošolci, drugošolci in tretješolci se na pot podajo z ruticami in brezrokavniki, da bodo vidni in predvsem varni. Da bo korak lahak, bodo učenci šolske torbe dva dni puščali v šoli.

PEŠBUS pelje domov v vse smeri ob 14.00. Zbirna postaja je pri kolesarnici pred šolo.

Učencem, ki že vsak dan prihajajo v šolo samostojno peš ali s kolesi, se skupinam ni potrebno pridružiti. Pot v šolo in domov lahko opravijo kot po navadi, samostojno. To so učenci z opravljenim kolesarskim izpitom in s soglasjem staršev. Vsi ostali učenci (brez kolesarskega izpita) se lahko na pot v šolo in domov podajo le ob spremstvu odrasle osebe.

Učenci kolesarji na poti v šolo obvezno nosijo čelado.

26. in 27. 9. 2024 redni šolski avtobusi ne vozijo!!!

Bodimo mobilni v skrbi za naše okolje, podajmo se na pot dobre volje!