V petek, 6. 9. 2024, smo se učenci 9. razreda skupaj odpravili na zaključni izlet, ki je bil hkrati tudi zadnji izlet v osnovni šoli.

Okoli pol sedme ure smo se zbrali pred šolo in se z avtobusom odpravili najprej. Postanek smo imeli v Trojanah, nato pa pot nadaljevali do jame Vilenice, ki je stara kraška jama, turistično aktivna že 400 let. V preteklosti so v njej prirejali razne plese in zabave, danes pa se uporablja kot turistična atrakcija in prostor za prireditve. Kot zanimivost smo izvedeli, da je bila jama Vilenica prva turistična jama na svetu.

Po ogledu jame smo z avtobusom pot nadaljevali do Pirana, čudovitega starega primorskega mesta, kjer smo si po izbiri ogledali turistične znamenitosti, ki jih je ogromno, in sicer Tartinijev trg, cerkev sv. Jurija, piransko obzidje, Pomorski muzej, Sodno palačo itd. Po ogledu mesta smo pot nadaljevali do drugega primorskega mesta Portoroža. Tam smo imeli čas za kosilo, sprehod po plaži in promenadi in seveda kopanje. Za konec smo se še skupinsko fotografirali na plaži in se opravili proti avtobusu in se napotili naravnost do Kidričevega.

Verjamem, da bo ta dan vsem ostal v lepem spominu in bi ga z veseljem še enkrat ponovili.

Neža Panikvar, 9. a