Ogled filma Šepet metulja, 19. 3. 2024

Ko sem prispel v šolo, smo najprej odšli na malico. Zatem nas je pred šolo čakal avtobus. Vstopili smo nanj in se približno trideset minut peljali do Maribora. Ko smo prispeli, smo vstopili v kino in poiskali dvorano, v kateri smo si film ogledali. Pred pričetkom filma je vsak dobil kokice, ki jih je lahko med filmom pojedel.

Film smo si vsi mirno ogledali. Govoril je o otroku z avtizmom, ki je bil drugačen od ostalih.  Njegova svetovalka Zarja mu je pomagala, v njem je videla nekaj posebnega. Hodil je na programersko šolo, kjer mu je šlo odlično, le njegov profesor ga je zbadal. Na koncu je s podporo svetovalke in staršev uspel priti v projekt Airfree, ki ga je tudi vodil. Sprogramiral je klimo, ki čisti zrak, in lahko celo leti po različnih predelih stanovanja. Vsi so bili ponosni nanj,  še celo njegov profesor.

Meni je film bil všeč, saj je zanimiv in tudi poučen. Nauči nas, da se iz drugačnih ljudi ne norčujemo in jim dajemo isto podporo, kot jo dobivamo mi.

Po ogledu filma smo se nazaj v šolo pripeljali z avtobusom, kjer smo pojedli še kosilo in se odpravili domov.
Kulturni dan se je izkazal kot zelo lepa izkušnja in ogled filma priporočam.

Simon Pišek, 6. a